21 listopada w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyła się kolejna edycja turnieju „Zielony Mat”.

W ostatnim okresie rozegrano 2 turnieje Zielonego Mata.
 
6 listopada w SP-2 w Zielonej Górze rozegrano Turniej Zielonego Mata (grupa B). Grały dzieci z klas 1-3.
Zwyciężyła Sandra Bidna przed Dawidem Małachowskim i Adamem Olejarzem (wszyscy z Zielonej Góry). GRATULACJE!
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3568/results.html?l=pl&tb=10_
 

21 listopada w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyła się kolejna edycja turnieju „Zielony Mat”.
Rezultaty grupy A liczone były do rankingu FIDE w grze błyskawicznej.
Na podium znaleźli się: Maja Ziobrowska (Sulechów), Jacek Skrzypczak i Olaf Lewandowski (obaj Zielona Góra).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3700/results.html?l=pl&tb=10_
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć  

IX Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości Niedziela 15.XI godz. 11.15-14.45.

W niedzielę 15 listopada w Drzonkowie-Zielona Góra rozegrano IX Turniej z okazji Święta Niepodległości.

czytaj….

W grupie A zwyciężył Karol Kucza (Zielona Góra) przed Franciszkiem Serneckim (Wrocław) i Nikolajem Aliavdinem (Zielona Góra).
Wśród zawodniczek najlepszą okazała się Julia Samol (Leszno), a najlepszym zawodnikiem powyżej 60 lat został Józef Kaźmierski (Zielona Góra).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3545/results.html…
W grupie B na podium stanęli: Kamil Tomaszewski (Żary), Filip Krakowiak (Święciechowa) i Jan Czyżewski (Zielona Góra). Najlepszą juniorką została Julia Stasiak (Święciechowa).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3544/results.html…
Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!

Sala konferencyjno-sportowa (w budynku pływalni krytej) w WOSIR w Drzonkowie (dzielnica Zielonej Góry).

Grupa A (do FIDE): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3545/index.html?l=pl
Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3544/

Regulamin:  Chessarbiter-czytaj..

ZAPRASZAMY i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie!  

Kalendarz listopadowych imprez sportowych w WOSiR w Drzonkowie:

http://www.drzonkow.pl/PL/kalendarium/0/0/2020/11/0/

IX Turniej o Puchar Bachusa.

8 listopada w Drzonkowie-Zielona Góra rozegrano IX Turniej o Puchar Bachusa.
W grupie A na podium stanęli Nikolai Aliavdin (Zielona Góra), 13-letni Bartłomiej Róg (Stilon Górzów) i Karol Kucza (Zielona Góra).
Najlepszą zawodniczką była Paulina Raczykowska (Kożuchów), a najlepszym zawodnikiem powyżej 50 lat Jan Kibała (Zielona Góra).
W grupie B zwyciężyli: Marcel Misiek (Górnik Polkowice), Kacper Boniakowski i Oleksandr Levitskyi (obaj z Zielonej Góry). Najlepszą juniorką została Emilia Pochranowicz (Myślibórz).
GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!
Wyniki grupy A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3424/results.html…
Wyniki grupy B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3425/results.html…
 


Niedziela 8.IX godz. 11.15-14.15.
Sala konferencyjno-sportowa (w budynku pływalni krytej) w WOSIR w Drzonkowie (dzielnica Zielonej Góry).
http://www.drzonkow.pl/PL/426/Dla_Ciebie_i_Rodziny/.
Grupa A (do FIDE): http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3424/results.html…
Grupa B:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3425/results.html…
Regulamin: http://www.chessarbiter.com/…/2020/ti_3424/regulations.html…
Ilość zawodników: do 60 zawodników, aby zachować wymagane odległości (czyli po około 30 w grupach A i B).

ZAPRASZAMY i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie!  

Zielony Mat 2020

Zapraszamy dzieci i młodzież do lat 14 (ur. w 2006 lub młodszych) na Turniej „Zielonego Mata”. Turniej zostanie rozegrany w sobotę 19 września ( w godz. 10.00-12.30 w „Domu Harcerza” w Zielonej Górze, ul. Wyszyńskiego 19 a.
 Grupa A:
 
 

Wyniki Mistrzostw Województwa Juniorów

5 września w Sulechowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów i Młodzików. Frekwencja była znakomita 111 zawodniczek i zawodników. 
Gratulacje dla medalistów:
Juniorki do lat 8: Mataczyna Aleksandra (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Garbaciak Maja (Niwiska), Buczkowska Łucja (Sulęcin).
Juniorzy do lat 8: Bodnar Michał (ŻKSz Żary), Gruszewski Bartosz (STMGK Strzelce Krajeńskie), Kowalski Marcel (KSz STILON Gorzów Wlkp.).
Juniorki do 10 lat: Gruszewska Daria (STMGK Strzelce Krajeńskie), Kamińska Zuzanna (KSGU TĘCZA Krosno Odrzańskie), Brzemińska Amelia (KSz Sulechów).
Juniorzy do 10 lat: Kowalski Aleksander (Stilon Gorzów), Murawski Gabriel (KSz ODRODZENIE Kożuchów), Modzelan Wojciech (KSz STILON Gorzów Wlkp.)
Juniorki do lat 12: Ziobrowska Maja (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Leer Andżelika (GKSz Gubin), Bodnar Maria (ŻKSz Żary).
Juniorzy do lat 12: Musin Paweł (ŻKSz Żary), Wilangowski Olivier (Gorzów Wlkp.), Chmielewski Jakub (ŻKSz Żary).
Juniorki do lat 14: Górska Marcelina (STMGK Strzelce Krajeńskie), Markowska Kalina (GKSz Gubin), Wiśniewska Patrycja (KSz Sulechów).
Juniorzy do lat 14: Szachowicz Mateusz (STMGK Strzelce Krajeńskie), Skrzypczak Jacek (AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra), Łochiński Paweł (KSz STILON Gorzów Wlkp.).
Juniorki do lat 16: Kudlak Julia (KSGU TĘCZA Krosno Odrzańskie).
Juniorzy do lat 16: Górkiewicz Mateusz (ŻKSz Żary), Jakub Czechowski (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Mikołaj Lisiecki (AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra).
Juniorki do lat 18: Raczykowska Paulina (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Musin Oliwia (ŻKSz Żary).
Juniorzy do lat 18: Lambrecht Tomasz (ŻKSz Żary), Goliński Krzysztof (AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra), Kita Dawid (GKSz Gubin).
Gratulacje również dla 15 młodych zawodniczek i zawodników, którzy podwyższyli swoje kategorie!

IX Turniej o Puchar Bachusa

Termin: 4 października 2020 r. (niedziela) 

Turniej odbędzie się w godzinach 10.30 – 15.30.

Miejsce: Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, Zielona Góra

Regulamin:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2702/regulations.html?l=pl 

Grupa A:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2702/results.html?l=pl&tb=2_

Grupa B:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2703/results.html?l=pl&tb=2_

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów i Młodzików

5 września od godz. 9.00,
Liceum Ogólnokształcące, ul. Licealna 10, Sulechów.
 

Zielony Mat w ramach Grand Prix Fundacji Mistrzostwa Szachowego

 Zapraszamy do rywalizacji dzieci i młodzież do lat 14. Każdy junior do lat 14, który zagra choć w jednym z czterech najbliższych turniejów w ramach Grand Prix Fundacji Mistrzostwa Szachowego otrzyma medal Zielonego Mata.

Terminarz tych turniejów:
I Turniej Zielonego Mata sobota 30.05.2020 r. – www.lichess.org/tournament/nUSrfElj
II Turniej Zielonego Mata niedziela 31.05.2020 r. – www.lichess.org/tournament/QgOS41hc
III Turniej Zielonego Mata sobota 06.06.2020 r. – www.lichess.org/tournament/gpxmp2n7
IV Turniej Zielonego Mata niedziela 07.06.2020 r. – www.lichess.org/tournament/fVhAaJru

Grand Prix Fundacji Mistrzostwa Szachowego na LICHESS

Komunikat LICHESS.pdf      Grand Prix-LICHESS

1     2

Szanowni Państwo

Informujemy, że zgodnie z rekomendacją władz państwowych ws zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 organizatorzy Mistrzostw Województwa Lubuskiego Juniorów zdecydowali o zmianie terminu zawodów planowanych na 28-29 marca 2020.

Nowy termin rozegrania Mistrzostw podany zostanie w terminie późniejszym, być może będzie to 6-7 czerwca 2020 roku.